Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

KIBRIS

Adanın saf güzelliği, hoş iklimi, insanının sıcaklığı ve samimiyeti, yöresel zengin mutfağı ve yiyecekleriyle Kuzey Kıbrıs; buraya gelen ziyaretçileri stresten uzak, şehir hayatının yoğunluğundan ve karmaşasından kaçabileceği bir ortamla ödüllendirir.
İnsanoğlunun en önemli ihtiyaçları arasında güvenlik en ön saflarda kendisine yer bulur. Suç oranı çok düşük olan Kıbrıs, aynı zamanda dünyanın en güvenli yerleri arasında yer alması dolayısıyla sakinlerine güven dolu bir yaşam sunar.
Kuzey Kıbrıs’ın tarihi ve kültürel zenginliği, farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan kalıntılar ve eserlerle doludur. Bu, adanın stratejik konumu nedeniyle farklı uygarlıkların burada yaşamasıyla ilgili. Bellapais Manastırı, St. Hilarion Kalesi, Soli Antik Kenti, Büyük Han gibi tarihi mekanlar bunlardan sadece birkaçı.
Mavi suları ve kayalık uçurumları olan kayalık bir kıyı şeridi.
İçinde teknelerin yanaştığı marinanın havadan görünümü.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 90 binin üzerinde öğrenci eğitim görüyor. Uluslararası üniversiteleri ile dikkati çeken Kuzey Kıbrıs adeta üniversite adası haline gelmiş durumda. Ön lisans , lisans, yüksek lisans ve doktora programları seçenekleri ile öğrenci adayları için pek çok seçenek mevcut. Güven ve huzur dolu, uluslararası eğitim düşünen üniversite adayları için Kuzey Kıbrıs’ta bulunan üniversiteler önemli bir fırsat.
Kuzey Kıbrıs’ın bir diğer özelliği ise her isteğe uygun tatil imkanının bulunması. Oldukça uzun ve güzel plajları yaz aylarında sakinlerine pek çok farklı duyguyu aynı anda yaşatabiliyor. Kültür turları, su sporları, doğa yürüyüşleri ve daha pek çok aktivite Kuzey Kıbrıs’ta sizleri bekliyor. Gece hayatına düşkün olanlar için ise Kuzey Kıbrıs’ta pek çok bar, pub, gece kulübü ve kumarhane gibi seçenekler mevcut.
Ada insanlarına gelecek olursak konukseverliği ve kibarlığıyla herkese kucak açan bir yapıya sahip olmakla beraber Akdeniz insanının en karakteristik özelliklerini üzerinde taşımakta.
Kuzey Kıbrıs, sıcak yaz ve kısa, ılıman kış ayları ile tam bir tipik Doğu Akdeniz iklimine sahiptir. Dünya’nın birçok yerinden turiste kapılarını açan Kuzey Kıbrıs, gecesi ve gündüzüyle misafirlerini büyülemeye devam ediyor.
Scroll to Top