Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Yapmanın Avantajları

KIBRIS

Kuzey Kıbrıs yılın neredeyse tamamında güneşli bir iklime sahip olduğu için turistlerin ilgisini çekmekte. Bu nedenle, turizm endüstrisi oldukça gelişmiş ve yılın her zamanında turistlerin ziyaretine açık durumda. Ayrıca, Kıbrıs’ın tarihi dokusu, antik yerleri ve kültürel zenginlikleri, turistler için önemli bir cazibe merkezidir.
Bu sıcak ada ülkesi, kaliteli eğitim kurumlarına sahip olduğu için birçok öğrencinin de tercih ettiği bir yerdir. Üniversitelerinde İngilizce eğitim verilmesi, yüksek lisans ve doktora programları sunulması, Kıbrıs’ı öğrenciler için tercih edilir bir yer haline getirir.
Kuzey Kıbrıs gelişmekte olan ekonomisini bir adım daha öteye taşıma amacıyla ada yönetimi olarak pek çok kolaylık sağlamakta. Özellikle yabancı yatırımcılara sağlanan vergi indirimleri bunların başında gelmekte.
Yapılacak olan yatırımlarda para birimi olarak İngiliz Sterlini kullanılıyor olması yatırımcıları değişken bir dinamiği bulunan enflasyona karşı da korur. Döviz bazlı kira getirileri ve kısa sürede emlak amortismanı, yatırımcılar için avantajlı seçenekler sunmakta.
Ayrıca, Kıbrıs’ta düşük suç oranı da güvenli bir yatırım yapmak isteyenler için önemli bir faktördür.
Okyanus manzaralı bir oturma odası.
Scroll to Top